Zabawy sylwestrowe

1.Farma dla zwierząt.

Każdemu dziecku przydzielamy rolę jakiegoś zwierzątka: krowy, konika, kurczaczka, kotka. Potem opowiadamy historyjkę o życiu na farmie. Kiedy padnie nazwa danego zwierzęcia, dziecko, które dostało jego rolę, naśladuje odgłosy wydawane przez to stworzenie. Im częściej pojawiają się znajome nazwy tym lepsza zabawa.

2.Taniec z balonikami

W czasie zabawy gra muzyka a dzieci dobrane parami tańczą trzymajac miedzy sobą nadmuchany balonik. Mogą trzymać balon między głowami lub brzuszkami (młodsze dzieci). Wygrywa para która tańczy najdłużej. Aby utrudnić nieco zabawę możesz dobrać dość szybką muzykę.

3. Skrzynia skarbów

Wcześniej trzeba przygotować paczuszki z maleńkimi prezentami dla dzieci. Wystarczą drobiazgi, byle ładnie zapakowane. Wnieś do pokoju skrzynię ze “skarbami”, którą wcześniej przygotuj z kartonu. Każde dziecko losuje prezent, kiedy coś zaprezentuje: zaśpiewa piosenkę, powie wierszyk, zrobi straszną minę lub fikołka otrzymuje wybrany prezent.

4. Kolorowe kąty

Przed rozpoczęciem zabawy powieś w każdym kącie pokoju balony w innym kolorze, każdy kąt to inny kolor. W czasie zabawy gra muzyka a dzieci chodzą po pokoju w jej rytm. Gdy muzyka przestaje grać, wołasz np. “czerwony” i wszystkie dzieci muszą pobiec do odpowiedniego miejsca.

5.Wygibasy na papierowym torze.

Dzieci tańczą przy różnych rytmach poruszając się po krętym torze z papieru toaletowego. Kto straci równowagę – odpada z zabawy.

Już prawie PÓŁNOC! Niech tradycji stanie się za dość – zacznijcie odliczanie. Jeśli dzieci nie są zmęczone, możecie wyjść przed dom, by odpalić serpentynowe konfetti. Oczywiście dzieci nie zbliżają się do sztucznych ogni! Warto więc zaopatrzyć się w tzw. zimne ognie, które wspaniale się skrzą, a nie zrobią maluchowi krzywdy i można je zapalać także w pomieszczeniach.


Dzieci są różne, ale podczas zabawy zawsze pamiętaj o bezpieczeństwie. Małego dziecka nigdy nie zostawiaj samego z elementami które może połknąć, nożyczkami, farbkami itp.